Často kladené otázky

Co je Flob.cz a k čemu slouží?

Flob.cz je lifestylový komunitní portál, na kterém zaregistrovaní uživatelé mohou hodnotit podniky, které navštívili, a podělit se tak o zkušenosti s ostatními. Díky recenzím tak najdete místo, kde dělají dobrou kávu, restauraci, kde dobře vaří, nebo třeba nejbližší fitness centrum. Zároveň si na Flob.cz můžete pokecat s ostatními lidi, kteří mají podobné zájmy.

Musím se zaregistrovat, abych mohl/a přidat recenzi?

Ano, pro přidání recenze se musíte zaregistrovat (můžete klasicky nebo jedním kliknutím přes Facebook) a uvést své pravé jméno, abychom věděli, že jste skutečný/á uživatel/ka. Ostatním se poté bude zobrazovat vaše křestní jméno a první písmeno z příjmení. Pokud se tedy jmenujete Petr Novák, budete se na Flob.cz zobrazovat jako Petr N.

Musím si do svého profilu nahrávat profilovou fotku?

Nahrávání profilové fotky není povinné, ale doporučujeme jej. Internet je zvláštní místo a občas svádí k tomu, že se lidé pod rouškou anonymity chovají jinak než normálně. To platí i o hodnocení čehokoliv. Recenze od uživatele, který má vyplněný profil a nahranou vlastní fotku, je tak mnohem důvěryhodnější než recenze od uživatele anonymního.

Jak jsou řazeny podniky v žebříčku?

O řazení se stará náš speciální algoritmus, který vyhodnocuje jednotlivé recenze od uživatelů. Čím více má podnik vyšších hodnocení, tím lépe si vede v žebříčku. Aby to však nebylo tak jednoduché a hlavně zneužitelné, bereme v úvahu i spoustu dalších věcí. Recenze od ověřených uživatelů s více recenzemi mají například mnohem větší vliv na celkové hodnocení podniku. Naopak recenze od uživatele s jednou recenzí, žádnými přáteli a nevyplněným profilem, se na hodnocení podniků projeví minimálně.

Mohu přidávat k restauracím a ostatním podnikům fotky, které jsem pořídil/a? Například jídla?

Samozřejmě a budeme moc rádi. Vaše recenze obohacená fotkou je poté mnohem užitečnější i pro ostatní uživatele. Na nadarmo se říká, že obrázek vydá za tisíc slov.

Moje recenze byla smazána, co se stalo?

Pokud máte vyplněný svůj profil, včetně nahrané profilové fotky, a máte přidaných více recenzí, nemusíte se ničeho takového bát.

Recenze může být smazána pouze v případě anonymních uživatelů s nevyplněním profilem, kteří navíc porušili pravidla. Například použili příliš vulgární slovník, uvedli u recenze nekonkrétní informace, dále v případě falešné reklamy nebo naopak snahy poškodili nějaký podnik nepravdivou recenzí. Nikoho nebaví číst recenze od anonymních uživatelů, protože jejich informační hodnota je velmi nízká. Kvalitu recenzí velmi kontrolujeme a máme poměrně promyšlený systém, jak odhalit ty nepravdivé.

Budou na Flobu přibývat i další města?

Ano, databázi podniků neustále rozšiřujeme, a tím se tak Flob.cz dostává postupně do více a více měst v České republice.

Něco mě na Flobu naštvalo. Jak vám můžu vynadat?

Nešetřete nás a napište nám například na email: info@flob.cz

Něco mě na Flobu potěšilo. Jak vám můžu poděkovat?

Vlídných slov samozřejmě není nikdo dost. Pošlete nám je také na email na info@flob.cz